Podręcznik To jest chemia 1 Zakres podstawowy jako skuteczna pomoc dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Przedmioty ścisłe sprawiają trudność w nauce wielu uczniom. Widać to już w szkole podstawowej. Poziom trudności wzrasta w liceum lub technikum, co powoduje, że rodzice martwią się o wyniki nauczania swoich pociech. Bardzo dużo zależy od działań grona pedagogicznego, ale nauczyciele powinni mieć wsparcie w postaci nowoczesnych pomocy naukowych. Jedną z nich jest podręcznik “To jest chemia 1 Zakres podstawowy” wydawnictwa Nowa Era. Książka jest przeznaczona do używania w szkołach ponadpodstawowych.

Przypomnienie i rozszerzenie wiadomości

Chemia to przedmiot wymagający doskonalenia wiedzy o substancjach i ich wzajemnych zależnościach. Nie mniej ważne są umiejętności obliczeniowe uczniów. Podręcznik “To jest chemia 1 Zakres podstawowy” wspiera oba te obszary i robi to w atrakcyjny sposób. Obejmuje zagadnienia z chemii ogólnej i nieorganicznej. Zawiera przypomnienie najważniejszych wiadomości ze szkoły podstawowej i zachęca do dalszej nauki.

Duża ilość praktycznych przykładów

Książka zawiera dużą ilość przykładów, dzięki którym młody człowiek może zrozumieć szczegółowo sposób rozwiązywania zadań. W bardziej skomplikowanych przypadkach uczniowie mogą posiłkować się wykresami i diagramami, których zrozumienie powinno być przedyskutowane na codziennych zajęciach z nauczycielem.

Eksperymenty i notowanie obserwacji

Podręcznik “To jest chemia 1 Zakres podstawowy” został opracowany przez Aleksandrę Mrzigod, Janusz Mrzigoda i Romuald Hassę. Autorzy w dużej mierze skupili się na rozwijaniu umiejętności projektowania doświadczeń chemicznych oraz opisywania obserwacji zachodzących procesów. Ponadto książka zawiera zbiór ponad 200 zadań, które mogą być doskonałą pomocą podczas całego okresu nauki w szkole z uwagi na wzrastający poziom trudności.

Nauka niewywołująca zniechęcenia

Młody człowiek może uczyć się nowych pojęć bez uczucia zniechęcenia, które wywołują niektóre inne podręczniki dostępne na polskim rynku. Z powyższych powodów z podręcznika “To jest chemia 1 Zakres podstawowy” chętnie korzystają uczniowie. Ponadto uzyskuje on pozytywne opinie nauczycieli i rodziców, którym zależy na kształceniu młodzieży bez narzucania niepotrzebnych barier.